Projekt "Modernizacja kształcenia..."

 

Wycieczka zawodoznawcza uczniów Technikum Obsługi Turystycznej do hotelu i biura podróży w Krakowie

Wycieczka klas technikum obsługi turystycznej do hotelu i biura podróżyDnia 4 czerwca uczniowie technikum obsługi turystycznej pod opieką mgr Magdaleny Żarnowskiej i mgr inż. Joanny Wiercimak brali udział w wycieczce zawodoznawczej do Krakowa.

W pierwszej kolejności odwiedzili biuro podróży TERRA TOUR. Biuro to współpracuje, przede wszystkim z zagranicznymi kontrahentami takimi jak: Ukraina, Rosja, Azerbejdżan, Kazachstan czyli krajami egzotycznymi dla nas. Pracownicy biura podróży upewnili uczniów w tym, że klienci są bardzo wymagający, dlatego znalezienie oferty spełniającej ich oczekiwania czasami jest dużym wyzwaniem.

Uczniowie uświadomili sobie też ,jak ważna jest znajomość języków obcych w tej pracy. W Terra Tour posługują się językami: angielskim, rosyjskim, ukraińskim a także uczą się chińskiego. Znajomość tych języków pomaga im w obsłudze zorganizowanych grup i indywidualnych klientów.

Później uczniowie udali się do czterogwiazdkowego Hotelu Centrum. To bardzo prestiżowe miejsce. Świadczy o tym eleganckie wnętrze. Znajduje się on w centrum Nowej Huty. Uczestnicy wycieczki poznali jego infrastrukturę, zapoznali się z pracą na różnych stanowiskach. Hotel ma tylko 28 nowoczesnych pokoi (Double room, Twin room, Triple room, typu Studio). Kilka z nich można było obejrzeć. Ich wnętrze jest komfortowe, a wyposażenie nowoczesne. Hotel posiada również saunę, w której klienci mogą się zrelaksować.

Kolejnym miejscem w hotelu, była restauracja z piękną przestronną salą. Hotel przede wszystkim skupia uwagę klientów, którzy przyjeżdżają do Krakowa w sprawach biznesowych. Świadczy o tym jego wyposażenie w wielofunkcyjne sale konferencyjne. Zawierają one nowoczesne sprzęty elektroniczne. Przystosowane są do organizacji konferencji, szkoleń, przyjęć, bankietów. Większości uczestników spodobały się efekty świetlne, jakie posiada jedna z sal restauracyjnych. Uczniowie mieli także możliwość spróbowania pysznego obiadu serwowanego w restauracji tego hotelu.

To już był ostatni punkt wizyty. Wszyscy wrócili do domu usatysfakcjonowani i pełni wrażeń. Poza tym wzbogacili swoją wiedzę i dowiedzieli się, jak w praktyce wygląda praca w zawodzie, który wybrali.

 


 

Galeria zdjęć.

Dane kontaktowe

Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej, al. Jana Pawła II 3, 34-130 Kalwaria Zebrzydowska
  • dummy+48 33 87 66 418

  • dummy+48 33 87 66 418

  • dummy szkola@zsken.edu.pl

© 2023 Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej

Szukaj