Projekt "Modernizacja kształcenia..."

 

Wycieczka zawodoznawcza do Wrocławia

wroclaw2014Dnia 29 maja 2014 roku odbyła się wycieczka zawodoznawcza do Wrocławia. Zbiórka uczestników wycieczki została zapowiedziana na szkolnym parkingu na godzinę 7:30. Na wycieczkę pojechały dwie klasy o profilu ekonomicznym, I B Technikum oraz II B Technikum, a także dwóch opiekunów. Podróż trwała ponad 4 godziny, z jedną przerwą w trasie. O godzinie 13 dotarliśmy na miejsce, zabraliśmy ze sobą najważniejsze rzeczy i poszliśmy w stronę wrocławskiego rynku na obiad.

Po obiedzie dołączył do nas przewodnik, który pokazywał nam rynek przez około 4 godziny.
O godzinie 14 udaliśmy się do Auli Leopoldyńskiej, czyli do Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest to największa i najbardziej reprezentacyjna część głównego gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego z XVIII wieku. Około godziny 15 poszliśmy do Kościoła Św. Elżbiety Węgierskiej, który jest usytuowany na placu Solnym. Następnie skierowaliśmy się w stronę ulicy Stare Jatki i podziwialiśmy Pomnik Pamięci Zwierząt Rzeźnych. Pomnik ten przedstawia grupę zwierząt odlanych z brązu: kozę, koguta, królika, gęś z jajkiem, świnię oraz kamienny rynsztok, który ma upamiętniać rolę, jaką na przestrzeni wieków pełniły Jatki. W kolejnej części naszej wycieczki poszliśmy do Ratusza, mijając po drodze kamieniczki Jasia i Małgosi oraz urocze krasnoludki.

O godzinie 16 zwiedziliśmy Kościół Marii Magdaleny. Około godziny 16:15 udaliśmy się do Ossolineum, gdzie znajduje się średniowieczny ogród na terenie Klasztoru. Następnie, przechodząc mostem miłości poszliśmy do autokaru, który przewiózł nas do parku Szczytnickiego, gdzie znajduje się Hala Stulecia, czyli hala widowiskowo-sportowa wzniesiona w latach 1911-1913. W 2006 roku hala ta została uznana za obiekt światowego dziedzictwa UNESCO. Około godziny 18 byliśmy świadkami pięknego pokazu światło-dźwięk. Po pokazie pojechaliśmy już prosto w stronę naszego ośrodka w Winnej Górze. Po zakwaterowaniu, udaliśmy się na kolację.

Następnego dnia o godzinie 8:30 było śniadanie, a po śniadaniu wyjazd do miejscowości Jelcz-Laskowice do firmy Ronal Polska. Firma ta zajmuje się produkcją felg do samochodów. Na początku naszej wizyty w firmie Ronal, każdy dostał kamizelkę odblaskową, a następnie zostaliśmy mile zaproszeni na niedługą prezentację. Prezentacja ta, krótko nam przedstawiła, czym się zajmuje Firma Ronal Polska oraz z jakimi zagadnieniami, na co dzień się spotykają.

Potem, zostaliśmy podzieleni na 4 grupy i zwiedzaliśmy zakład zapoznając się z procesem produkcyjnym felg aluminiowych do różnych typów samochodów. Kiedy już zostaliśmy zapoznani z każdymi etapami produkcji, udaliśmy się do działu księgowości. Tam z kolei, zostaliśmy zapoznani jak prowadzone są finanse firmy. Na koniec wizyty w zakładzie Ronal Polska, udaliśmy się na stołówkę gdzie zjedliśmy pyszny obiad. Około godziny 14 oddaliśmy kamizelki i wyruszyliśmy w drogę powrotną do Kalwarii Zebrzydowskiej.

O godzinie 19 mieliśmy kolację w miejscowości Wadowice. Wycieczkę zawodoznawczą zakończyliśmy o godzinie 20:30 i radośni, w dobrych humorach powróciliśmy do domów, mając nadzieję, że również w następnym roku nasza wycieczka zawodoznawcza będzie udana.

Dane kontaktowe

Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej, al. Jana Pawła II 3, 34-130 Kalwaria Zebrzydowska
  • dummy+48 33 87 66 418

  • dummy+48 33 87 66 418

  • dummy szkola@zsken.edu.pl

© 2023 Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej

Szukaj