Projekt "Modernizacja kształcenia..."

 

Wycieczka klas Technikum Organizacji Reklamy do telewizji

Wycieczka do Telewizji KrakówW dniu 5 czerwca 2014r. uczniowie klasy pierwszej i drugiej Technikum kształcącego w zawodzie technik organizacji reklamy wraz z opiekunami – Joanną Wiercimak, Lucyną Hank-Łopatą i Magdaleną Żarnowską odbyli staż - wizytę zawodoznawczą w Telewizji Polskiej S.A. Oddział w Krakowie, realizowaną w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce".

Przy wejściu przywitał nas pan Roman Barbasz, który oprowadzał nas po TVP. Na początku opowiedział nam krótką historię związaną z budynkiem telewizji. Na własne oczy zobaczyliśmy studio Kroniki Krakowskiej. Ten program informacyjny nadawany jest od 1966 roku.

Pan Roman zdradził nam sekret, a mianowicie opowiedział o mechaniźmie działania prompterów. Okazało się, że są to urządzenia, które wyświetlają wcześniej napisany tekst, a osoba prowadząca program może po prostu przeczytać wiadomości, nie musi się ich uczyć na pamięć. Ujrzeliśmy też pracę dziennikarzy nad najbliższym wydaniem Kroniki, zobaczyliśmy newsroom. Powędrowaliśmy również do miejsca, gdzie powstaje program „Młodzież kontra... czyli pod ostrzałem". Zasiedliśmy na miejscach dla publiczności i słuchaliśmy opowieści związanych z tym programem. Znajdowała się tam również tablica, na której podpisywały się znane osoby, biorące udział w tym programie. Dostrzegliśmy wiele nazwisk znanych osób.

Miejscem, które się nam bardzo podobało, była rekwizytornia. Przypominała wielki strych, w którym można znaleźć dosłownie wszystko. Od pięknych drewnianych mebli, luster, lamp po stare pudełka po oleju samochodowym. Wszystkie te przedmioty służyły do realizacji filmów i przedstawień teatralnych.

Na końcu usiedliśmy w bufecie, a przewodnik opowiedział nam o montażu programów. Podziękował nam także za dobre zachowanie i wróciliśmy do autokaru.

Następnie przyjechaliśmy do Skawiny i zjedliśmy bardzo dobry obiad w „Restauracji chłopskiej". Po powrocie do Kalwarii Zebrzydowskiej w dobrych humorach rozeszliśmy się do domów.

Joanna Wiercimak

 


 

Galeria zdjęć.

Dane kontaktowe

Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej, al. Jana Pawła II 3, 34-130 Kalwaria Zebrzydowska
  • dummy+48 33 87 66 418

  • dummy+48 33 87 66 418

  • dummy szkola@zsken.edu.pl

© 2023 Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej

Szukaj