Zespół Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej

Kopiec Kościuszki zdobyty przez turystów!

IIIc na Kopcu KościuszkiDnia 31 maja 2017r., grupa uczniów z klasy IIIc technikum obsługi turystycznej, odbyła kolejna wyprawę do Krakowa. Głównym celem naszej wyprawy było wejście na Kopiec Kościuszki, spacer Drogą Królewską, zwiedzanie Rynku Głównego.

Jest wiele argumentów za tym, by planując zwiedzanie Krakowa pamiętać o Kopcu Kościuszki i otaczających go XIX-wiecznych zabudowaniach Fortu Kościuszko. Trud wspinaczki na Kopiec wynagrodziła nam piękna panorama Krakowa, z widokiem na najbardziej rozpoznawalne obiekty Starego Miasta: m.in.: Wawel, Bazylikę Mariacką, czy Sukiennice.

Następnie zwiedziliśmy krakowski rynek wraz z otaczającymi go pięknymi uliczkami. Naszą wyprawę zakończyliśmy spacerem Drogą Królewską i postanowieniem, że ponownie wrócimy do tego magicznego miasta.

 

Jesteś tutaj: Start Aktualności Wycieczki Kopiec Kościuszki zdobyty przez turystów!