Zespół Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej

Dziękujemy za obecność w Dniu Otwartym Szkoły - 25 kwietnia 2017

Dzień Otwarty 201725 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się tradycyjnie organizowany przez Zespół Promocji Szkoły - Dzień Otwarty Szkoły.

W tym ważnym dla szkoły wydarzeniu, uczestniczyli przedstawiciele władz powiatu oraz gminy.

Progi szkoły odwiedzili:
- Andrzej Górecki – wicestarosta wadowicki,
- Augustyn Ormanty – Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej,
- Jan Góralczyk – Prezes Izby Przemysłu Skórzanego,
- Krzysztof Kosek – Dyrektor Mebloformu,
- Wojciech Ciomborowski - redaktor naczelny " Kroniki Beskidzkiej"
- Tomasz Baluś – Redaktor Portalu „Nasza Kalwaria”.

Dzień Otwarty Szkoły cieszył się dużą frekwencją wśród gimnazjalistów. Przybyli uczniowie nie tylko z okolicznych gimnazjów ale także ze szkół spoza gminy i powiatu.

Duże zainteresowanie wśród młodzieży gimnazjalnej wzbudziły stoiska przygotowane przez uczniów kształcących się w Zespole Szkół w takich zawodach jak: technik technologii drewna, technik obuwnik, technik ekonomista, technik obsługi turystycznej, technik organizacji reklamy, technik handlowiec oraz tapicer, fryzjer, sprzedawca i stolarz.

Po raz kolejny swoje osiągnięcia zawodowe zaprezentowały współpracujące ze szkołą firmy. Ich przedstawiciele zachęcali gimnazjalistów do podjęcia nauki w Zespole Szkół, gdyż zdobycie zawodu będzie dla absolwentów gwarancją otrzymania bardzo dobrze płatnej pracy.

W trakcie multimedialnych prezentacji, przygotowanych przez firmy, można było zapoznać się z najnowocześniejszymi technologiami produkcji obuwia i mebli.

Młodzież naszej szkoły przygotowała dla gości biorących udział w Dniu Otwartym atrakcje, będące rezultatem działalności pozalekcyjnej. W programie był występ zespołu muzycznego „Greedy Guts”, pokaz zumby, pokaz sztuki fryzjerskiej, pokaz obuwia.

Podczas Dnia Otwartego Szkoły członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprezentowali profesjonalny sprzęt ratowniczy , który jest im bardzo potrzebny podczas akcji. Pokaz połączony był z kampanią społeczną „DRUGIE ŻYCIE”.

Gimnazjaliści, którzy zdecydowali się na odwiedzenie naszej szkoły spotkali się z życzliwością i opieką ze strony starszych kolegów, którzy wzorowo pełnili funkcję przewodników. Można było zauważyć duże zainteresowanie kierunkami kształcenia oferowanymi przez szkołę.

Serdecznie Dziękujemy wszystkim Gościom za przybycie i uświetnienie swoją obecnością Dnia Otwartego Szkoły.

Zapraszamy za rok!

 

Jesteś tutaj: Start Aktualności Uroczystości i wydarzenia szkolne Dziękujemy za obecność w Dniu Otwartym Szkoły - 25 kwietnia 2017