Zespół Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej

Pożegnanie maturzystów

Pożegnanie maturzystów 201728 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się uroczystość pożegnania klas czwartych technikum.

Nasza szkoła, funkcjonująca od 120 lat, wypuściła kolejną grupę dobrze przygotowanych fachowców w zawodach: technik technologii drewna, technik ekonomista, technik organizacji reklamy i technik obsługi turystycznej.

Pobyt w murach tak zasłużonej dla regionu szkoły zobowiązywał. Był to czas wytężonej nauki i zdobywania kwalifikacji zawodowych.

Tegoroczni absolwenci dobrze wykorzystali ten okres. Zdobyli wymarzone certyfikaty, umożliwiające podjęcie atrakcyjnej pracy w kraju i Unii Europejskiej.

Kończąca szkołę młodzież dała się poznać jako grupa ludzi mająca wiele talentów i pasji. Uczestniczyła w różnych konkursach i zawodach, zajmując czołowe lokaty. Justyna Salawa z klasy IV b z sukcesem występowała na scenach muzycznych kraju, a Adam Penkała z klasy IV a uzyskał indeks na warszawską SGGW.

Dyrektor szkoły mgr Barbara Pająk żegnając odchodzącą młodzież, nie kryła wzruszenia. „Mieliśmy zaszczyt towarzyszyć Wam w trudnej i pełnej wyzwań wyprawie po dojrzałość” – powiedziała.

Opuszczający szkołę abiturienci otrzymali z rąk Pani Dyrektor świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe, albumy, statuetki i dyplomy za osiągnięcia naukowe, zawodowe, artystyczne i sportowe. Najlepszym uczniom towarzyszyli rodzice, którzy odebrali listy gratulacyjne.

Absolwenci technikum w roku szkolnym 2016/2017 uzyskujący najwyższą średnią:

IV a
Adam Penkała - 4,78
Anna Glanowska - 4,46
Dawid Gracz - 4,14
Konrad Faber - 4,07

IV b
Joanna Mucha - 4,93
Aldona Pająk - 4,87
Patrycja Pindel - 4,80
Joanna Frączek - 4,42
Monika Wojnowska - 4,35
Justyna Salawa - 4,29
Dominik Żak - 4,25
Kamil Pająk - 4,22
Maja Sarapata - 4,19
Natalia Spólnik - 4,16
Sandra Łojek - 4,12
Paulina Kasiarz -4,06
Patrycja Plichta - 4, 32

IV c
Piotr Studnicki - 4,44
Daria Lucha - 4,3
Dominika Ryłko - 4,3
Aleksandra Stańdo - 4,1
Magdalena Kubala - 4,1
Justyna Moćko - 4,1
Katarzyna Tomala - 4,0
Michał Wójcik - 4,0

Przed tegorocznymi maturzystami egzamin by pisemne i ustne. Życzymy im powodzenia i mocno ściskamy kciuki.

 

Jesteś tutaj: Start Aktualności Uroczystości i wydarzenia szkolne Pożegnanie maturzystów