Zespół Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej

Kolejne działania młodzieży z Zespołu Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej promujące kampanię DRUGIE ŻYCIE

kampdrugiezycienadniuotwartymszkolyW czasie organizowanych przez szkołę Dni Otwartych grupa wolontariuszy działających w placówce, czynnie włączyła się w działania mające na celu zwiększenie świadomości społecznej w zakresie przeszczepiania narządów, jako metody ratującej życie i przywracającej zdrowie ciężko chorym ludziom.

Młodzież gimnazjalna odwiedzająca licznie w tym dniu naszą szkołę mogła uzyskać interesujące ją informacje związane z przeszczepianiem narządów. Część młodzieży wykazywała bardzo duże zainteresowanie, pojawiały się nawet pytania związane z prawną a nawet etyczną stroną przeszczepiania narządów. Na szczęście wolontariusze byli odpowiednio przygotowani, oprócz wiedzy którą sami posiadali, mieli również ulotki, które rozdawali. Znajdowały się na nich między innymi szczegóły dotyczące oświadczeń woli.

Należy również dodać, że działania prowadzonej przez Zespół Szkół kampanii DRUGIE ŻYCIE poparli przedstawiciele władz powiatu oraz gminy: Pan Andrzej Górecki – wicestarosta wadowicki, oraz Pan Augustyn Ormanty – Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej, za co serdecznie im dziękujemy.

Szczególne podziękowania składamy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Jednym z działań wspierających kampanię, miało być zorganizowanie pokazu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz pokazu sprzętu ratownictwa drogowego. Nie byłoby to możliwe bez STRAŻAKÓW z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kalwarii Zebrzydowskiej. To właśnie oni pozytywnie odpowiadając na naszą prośbę, przybyli na teren naszej szkoły i podzielili się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem, zdobytym w czasie akcji w których uczestniczyli. Przyczynili się w ten sposób do poszerzenia wiedzy dotyczącej podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, jak i reagowania w sytuacjach niebezpiecznych. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni.

Wszystkim obecnym; wspierającym nas "ciałem jak i duchem" - dziękujemy!

 

stop view Info
/
   preview
   Album
   Photo
   Date
   Dimensions
   Filename
   File size
   Camera
   Focal length
   Exposure
   F Number
   ISO
   Make
   Views
   Comments
   ozio_gallery_fuerte
   Ozio Gallery made with ❤ by joomla.it

    

   Jesteś tutaj: Start Aktualności Uroczystości i wydarzenia szkolne Kolejne działania młodzieży z Zespołu Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej promujące kampanię DRUGIE ŻYCIE