Zespół Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej

Młodzież uczestnicząca w kampanii społecznej Drugie Życie w Centrum Medycznym Warmuz w Kalwarii Zebrzydowskiej

1 DSCN3050Wprawdzie działania w ramach kampanii społecznej Drugie Życie, które prowadzone są w Zespole Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej powoli dobiegają końca, jednak pomysły młodzież ma coraz to nowe. Na przykład 11 maja 2017 roku postanowili z informacją o kampanii dotrzeć do osób, które być może szybciej zatrzymają się nad tematem transplantologii i zastanowią się dlaczego ktoś tak naprawdę o tym mówi, jakie to może mieć kiedyś znaczenie dla nich samych, dla ich bliskich a może dla MOICH bliskich?

Czy ktoś ma pomysł, gdzie młodzież dotarła?

Gdzie odnaleźli ludzi, których życie nauczyło cierpienia, bólu ale i wiary, wrażliwości i współczucia dla innych? Ktoś kto uważnie przeczytał tytuł już pewno wie, że o kampanii informowaliśmy osoby, które w dniu 11 maja odwiedziły Centrum Medyczne Warmuz. Uczestnicy kampanii mieli okazję rozmawiać z osobami, dla których temat cierpienia, niestety nie jest obcy. To oni bardzo przychylnie zapatrywali się na nasze działania, widząc w nich nadzieję dla innych. Były tez młode małżeństwa, które przybyły na badania profilaktyczne ze swoimi malutkimi dziećmi. I grupa osób, która z innych przyczyn była tam wtedy obecna. Młodzież rozdawała oświadczenia woli, ulotki oraz starała się udzielić wyczerpujących informacji na temat kampanii.

Bardzo dziękujemy Centrum Medycznemu Warmuz za zgodę na naszą obecność w ośrodku oraz prowadzone przez nas działania. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Bożeny Warmuz, która bardzo mile nas przyjęła a co najważniejsze, już przy nas WYPEŁNIŁA Oświadczenie Woli.

Bardzo dziękujemy.

Ponieważ w tym dniu pogoda pokazała nareszcie weselsze oblicze, wracając do szkoły rozdawaliśmy ulotki oraz oświadczenia woli przechodniom. Bardzo mile zaskoczyła nas właścicielka Cukierni Pysia w Kalwarii Zebrzydowskiej, która zaproponowała nam zostawienie u niej ulotek, oświadczeń woli. Sama pochwaliła naszą akcję. Jej również bardzo dziękujemy za poparcie i wspaniałe lody.

 

Jesteś tutaj: Start Aktualności Uroczystości i wydarzenia szkolne Młodzież uczestnicząca w kampanii społecznej Drugie Życie w Centrum Medycznym Warmuz w Kalwarii Zebrzydowskiej