Zespół Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej

Kampania DRUGIE ŻYCIE w Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej

KampaniaDRUGIEZycie podsumowaniaDo końca maja szkoła, która przystąpiła do kampanii społecznej Drugie Życie, musi podsumować swoje działania. U nas we wtorek - 17 maja zorganizowaliśmy spotkanie, które było przeglądem wyzwań, których się podjęliśmy. Jedne były łatwiejsze, drugie wymagały zdecydowanie więcej zaangażowania. Na pewno wszystkie przyniosły nam bardzo dużo satysfakcji.

To wtorkowe spotkanie było wyjątkowe, ponieważ połączone było z wystąpieniem Pani Iwony Dymek - koordynatora transplantacyjnego. Przekazała nam ona w sposób jasny i wyczerpujący informacje dotyczące transplantologii, jej prawnych aspektów oraz spojrzenia na przeszczepianie narządów przez autorytety. Na koniec mieliśmy okazję zobaczyć film, związany ściśle z poruszanym przez nas tematem: ZGODY na ODDANIE ORGANÓW. Oglądając go, nie można było pozostać obojętnym, niejednemu zakręciła się łza w oku…

W czasie tego spotkania wręczono też nagrody w konkursie plastycznym „Daj cząstkę siebie! Daj nadzieję! Daj szansę na życie!”, który kierowany był do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu wadowickiego.

Prace oceniane były w trzech kategoriach:
1. Plakat
2. Grafika komputerowa
3. Praca przestrzenna.

W każdej kategorii komisja wybrała jedną pracę (I miejsce). Zostało również przyznane jedno wyróżnienie.

Laureatami konkursu zostali:

W kategorii plakat : Patrycja Kania klasa Ie - ZSiPO im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej

W kategorii grafika komputerowa: Klaudia Sarapata klasa II b TOR – Zespół Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej

W kategorii praca przestrzenna: Weronika Birgiel klasa IIc - ZSiPO im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej

Wyróżnienie: Izabela Szymuś klasa II b TOR - Zespół Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej

Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Wadowicach oraz sponsorom za przekazane gadżety powiatowe oraz nagrody.

Wprawdzie do końca maja nie zostało już dużo czasu, jednak grupa konkursowa z Zespołu Szkól im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i o DRUGIM ŻYCIU w ciągu tego nadchodzącego tygodnia na pewno jeszcze usłyszymy.

 

 

 

 

Jesteś tutaj: Start Aktualności Uroczystości i wydarzenia szkolne Kampania DRUGIE ŻYCIE w Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej