Mieć wyobraźnię miłosierdzia - maj 2017

IMG 0022W maju wolontariusze nie zwalniają kroku w swojej działalności:

10 maja uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Kalwarii Z. W trakcie spotkania dowiedzieli się jak postrzega otaczający świat dziecko autystyczne. Po wysłuchaniu prelekcji integrowali się podczas wspólnej zabawy.

W poniedziałek 15 maja w ramach XX Dni Papieskich, odbył się Harcerski Rajd Papieski, w którym udział wzięli uczniowie z klasy II bT pod opieką pana Jerzego Dąbrowskiego i ks. Leszka Kaczmarczyka. Rajd rozpoczął się przy Kościele św. Joachima w Skawinkach, gdzie nasi uczniowie otrzymali zadania, które mieli zrealizować podczas drogi. Wolontariusze koordynowali te działania. Trudność Rajdu polegała na tym, żeby wytyczyć 9 km. trasy do klasztoru i jednocześnie się nie zgubić. Pod klasztorem wolontariusze z naszej szkoły rozdawali oświadczenia woli z Kampanii Drugie Życie. Na koniec odbył konkurs pieśni autorskich oraz ogłoszenie zwycięzców.

Uczniowie z naszej szkoły zajęli I miejsce w Harcerskim Rajdzie Papieskim.

stop view Info
      preview
      Album
      Photo