Zespół Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej

Internat

Internat

Budynek Internatu - widok od ul. BroniewskiegoInternat Zespołu Szkól im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej, mieści się na ul. Broniewskiego 1 nieopodal centrum miasta.

Mieszkają w nim uczniowie Zespołu Szkół jak też młodzież z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika oraz szkół średnich powiatu wadowickiego.

Internat stwarza uczniom spoza Kalwarii bardzo dobre warunki do mieszkania i nauki. Dysponuje 49. miejscami noclegowymi w pokojach 3-osobowch. Młodzież pokrywa koszty wyżywienia oraz pobytu. Dzienna stawka żywieniowa wynosi 8 zł (śniadanie, obiad, kolacja), a miesięczna opłata za pobyt 50 zł. Dla trudno sytuowanej młodzieży, organizowana jest pomoc w postaci dofinansowania, refundowania kosztów wyżywienia.

Wychowankowie korzystają: ze świetlicy wyposażonej w zestaw kina domowego, sali komputerowej z dostępem do internetu, stołówki. Mogą pograć w ping-ponga jak też korzystać z sali gimnastycznej oraz siłowni która mieści się w internacie. Na terenie budynku istnieje darmowy dostęp do sieci wifi.

W obrębie Zespołu Szkół i internatu znajduje się boisko do koszykówki i piłki nożnej, a także nowoczesna hala sportowa, która pozwala na uprawienie sportu (np. ścianka wspinaczkowa) przez cały rok, bez względu na pogodę. Młodzież może korzystać bezpłatnie z "Orlika" na którym znajdują się dwa boiska sportowe wraz z zapleczem, a w okresie zimowym z "Białego Orlika" na którym jest lodowisko.

 Internat od  środka:

Internat z zewnątrz:

Młodzieżowa Rada Internatu 2016/2017

Skład Młodzieżowej Rady Internatu w roku szkolnym 2016/2017
 
Przewodniczący: Patrycja Szczygieł
Zastępca: Mateusz Niewola
 
Członkowie:
Antoni Polewka,
Mateusz Grodzki
 
Sekcja Sportowa
Danuta Byrska
Szymon Florek
Krzysztof Michalecki

Podkategorie

Jesteś tutaj: Start Szkoła Informacje o szkole Internat